Byť ženou vo svete IT je ešte stále menej bežným, no určite nie raritným javom. Ženy — programátorky tvoria čoraz väčšiu komunitu, ktorá je pre technický svet a IT spoločnosti prínosná vo viacerých smeroch. Sme radi, že v Hardsun-e má ženská časť tímu nemalé zastúpenie a dnes Vám môžeme predstaviť ďalšiu členku našej stále rozrastajúcej sa Hardsun komunity— Ivku.

Ahoj Ivi, keďže ťa mnohí naši čitatelia nebudú poznať, skús nás do deja uviesť krátkym introm o sebe :)

Môžeš nám povedať o appke Sloneek trochu viac?

Čiže v podstate sa to dá pochopiť ako HR nástroj, ktorý sa využíva v spoločnostiach na zefektívnenie riadenia ľudských zdrojov.

Čo ťa k tejto sfére priviedlo? Si v programovaní samouk alebo to bolo štúdium na škole?

Kam viedli tvoje prvé kroky po štúdiu v Košiciach?

Ako si spomínala žiješ v Prahe, Hardsun má sidlo v Košiciach. Dá sa povedať, že pracuješ full remote. Aké v tom vidíš výhody/nevýhody ak to môžeš porovnať?

Programovanie je vo všeobecnosti vnímané ako mužský odbor, čim to podľa teba je, že v tom IT svete je tak málo žien?

Stretávaš sa možno s nejakými predsudkami zo svojho okolia?

V IT sfére je potrebné sa neustále vzdelávať, ako sa najradšej vzdelávaš ty? Máš nejaké rady a kurzy?

Ivka, ďakujem ti za príjemný a inšpiratívny rozhovor. Verím, že povzbudí nejednu mladú babu, či kohokoľvek, kto teraz možno pri výbere školy, či ďalšieho smerovania váha tak, ako ty pred pár rokmi :) V tvojom prípade si sa nakoniec rozhodla najlepšie a my v Hardsune sa tomuto rozhodnutiu veľmi tešíme! ❤️

Júlia Guziová, HR Marketing Specialist

Software Development Košice, Slovakia. We empower our customers to enable or transform their business to be successful in todays modern era.

Software Development Košice, Slovakia. We empower our customers to enable or transform their business to be successful in todays modern era.