Hardsun Talk s Lukášom

Backend-ista z košického srdca Hardsunu, poctivý pedant v kódoch, dochvíľny a svedomitý makač ochotný kedykoľvek poradiť a pomôcť. Jednoducho, kamarát do každého počasia a nikdy — nepohŕdač pivkom, či bikerskou akciou. Radi by sme vám dnes predstavili Lukáša! :-)

Luky, začnime kľúčovou otázkou, ktorá nám ozrejmí prečo si dnes v Hardsune :-) Aká bola tvoja cesta do spoločnosti?

Aká je tvoja pozícia?

Čím sa súčasná pozícia odlišuje od tvojej predošlej?

„Určite je to väčšia zodpovednosť, sám si navrhujem architektúru, strážim si funkcionalitu a dozerám, aby to celé fungovalo. V predchádzajúcej práci mi stačilo riadiť sa pokynmi a sprintami a najviac ma demotivoval fakt, že tam nebola taká voľnosť v programovaní a ležérne tempo, ktoré vôbec nepreferujem. Väčšia zodpovednosť a súčasné fungovanie mi maximálne vyhovuje.“

Ak máš porovnať korporátne prostredie a súčasné fungovanie v Hardsune, aké vnímaš rozdiely?

Čo ťa dokáže najviac motivovať?

Ako hodnotíš svoj progres od nástupu?

Za tento pomerne krátky čas si pracoval na rôznych projektoch, ktorý z nich bol pre teba najprínosnejší?

  • Pozn.red.: Projekt GearCreator si čoskoro predstavíme tiež! :-)

Čo na práci programátora najviac oceňuješ?

Aby sme ťa nepoznali len ako programátora, ale mali šancu nahliadnuť aj do tvojho súkromia, radi by sme sa dozvedeli aj to, akým činnostiam sa venuješ, keď práve nepracuješ :-)

Čo by si poradil mladším kolegom, ešte stále študentom, či niekomu, kto rozmýšľa vybrať sa cestou programátora?

Čo oceňuješ na tvojom tíme?

Lukášovi ďakujeme za veľmi príjemný rozhovor a tiež aj za to, že ako prvý prispel k tomu, aby sme mali šancu nahliadnuť do súkromia Hardsunu a jeho profesijného a súkromného života.

Júlia Guziová, HR Marketing Specialist

Software Development Košice, Slovakia. We empower our customers to enable or transform their business to be successful in todays modern era.

Software Development Košice, Slovakia. We empower our customers to enable or transform their business to be successful in todays modern era.